O Mnie

Dominika Dominiak

…I przyszła… Nie wiadomo skąd? W takiej serdecznej piosence…
Dzisiaj w ten czas, każdy z nas jest sam i czeka na jej wizytę…
Tej jasnej duszki z łąk i lasów, Polan, królewny choć bez korony,
tak dziś nam ciążącej, bo niewidzialnej.
Dominika urzeka swoją szczerą czułością miłosnej modlitwy.
W słonecznej uwodzącej każdego kołysance reggae.
Dominika Dominiak nie udaje nikogo – jest sobą z wylewną miłością,
obudzoną w przypływie mantry, w mistycznym transie rytmów
nyiabinghi z serca Jamajki. To fala łaski Dominiki jak Boże Ciało
w „Bieleni” zrodzone. Dla ludzi ze świętej prawdy życia i
samotnego ducha poszukiwanego w pustym dziś kościele.

Włodzimierz Kleszcz – animator World Music

Dominika Dominiak o sobie:

Zaczęłam śpiewać w 2006 roku i uczęszczałam na emisje głosu do jednych z najlepszych nauczycieli śpiewu, Agaty i Tadeusza Konador z Warszawy (Czytaj więcej…), Olgi Szwajgier z Krakowa (Czytaj więcej…) i Ewy Głowackiej z Wrocławia (Czytaj więcej…). Wcześniej byłam pochłonięta sztuką, malarstwem, aktorstwem i zagrałam kilka epizodów w znanych serialach (Czytaj więcej…), studiowałam też projektowanie mody. Byłam też tancerką, w wieku 13 lat dostałam się do warszawskiego musicalu METRO Janusza Józefowicza.

W wieku 17 lat miałam poważny wypadek na motorze, w którym byłam pasażerką. W wypadku doświadczyłam urazu kręgosłupa w 3 miejscach, miałam nie władną lewą nogę, na szczęście tylko przez dwa tygodnie choć diagnoza lekarzy była inna. W trakcie wypadku gdy leciałam w powietrzu ok 20 metrów i upadłam na asfalt wyszłam duszą z ciała i widziałam całe zdarzenie jakby z lotu ptaka, przyszły po mnie istoty światła
 i powiedziały, że muszę wracać na ziemię bo mam tu dużo do zrobienia. To było bardzo głębokie mistyczne doświadczenie i zarazem bardzo bolesne dla ciała fizycznego. Po wypadku dochodziłam 2 lata do sprawności fizycznej i psychicznej. 3 lata po wypadku skupiłam się na swoim rozwoju duchowym. Zajmowałam się też malarstwem. Przez wiele lat prowadziłam medytacje światła i zajęcia z jogi i zaczęłam wtedy malować Mandale na indywidualne zamówienie. (Czytaj więcej…)

Dlaczego zaczęłam śpiewać mantry?

Miałam mistyczne doświadczenie duchowe słuchając mantr intonowanych na spotkaniu z mistrzem duchowym Svamim Vishwanandą z Mauritiusa, który przyjechał do Warszawy w 2006 roku.
Postanowiłam śpiewać mantry i występować z koncertami dla dorosłych i dzieci, ku rozwojowi świadomości, aby nieść radość i światło. Można mnie było zobaczyć w prywatnych przedszkolach, joga klubach i różnych salach w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku. Występowałam kilkukrotnie na festiwalu Harmonia Kosmosu – Zlot Wolnych Ludzi, gościłam na festiwalu Kazimiernikejszyn 2018. O moich początkach ze śpiewem mantr opowiadałam w Czwórka Polskie Radio (Czytaj więcej…).  Zajmowałam się też malarstwem. Przez wiele lat prowadziłam medytacje światła i zajęcia z jogi i wtedy zaczełam malować Mandale na indywidualne zamówienie (Czytaj więcej…).

Dominika Dominiak w swojej twórczości inspiruje się duchowością wschodu.
 Łączy starożytne mantry w sanskrycie z różnymi stylami muzycznymi. Jej ciepły głos w połączeniu
z brzmieniem muzyki Roots Reggae wypełnia przestrzeń pozytywnymi wibracjami i wprowadza słuchacza
 w dobre samopoczucie i harmonię. Dominika współpracuje ze znanymi muzykami z Polski i Jamajki. Nagrywała w kultowym Grafton Studio w Kingston na Jamajce, a także w studio 701 znanego jazzowego pianisty Leszka Możdżera we Wrocławiu.

Jej utwory wyrażają wielki potencjał duchowy mantr, które śpiewa w różnych stylach muzycznych
w tym reggae i ambient. O muzyce, którą tworzy mówi, że jest melodią umysłu i serca. – Słowo “mantra” wywodzi się ze starożytnego języka sanskrytu. Człon “man” w sanskrycie ma podwójne znaczenie: oznacza jednocześnie “umysł” i “serce” oraz “tra” od słowa trang oznaczającego projekcję.

Aby lepiej zrozumieć sens mantr Dominika uczęszczała na lekcje sanskrytu do znanego nauczyciela Tomasza Rucińskiego (Czytaj więcej…). Naukowo zostało zbadane,
 że słuchanie mantr w przeciągu kilku minut harmonizują dwie półkule mózgowe uzyskując stan umysłu Alfa,
 a kryształki wody w naszym ciele fizycznym, której mamy w ciele ponad 70 procent, przybierają kształt strukturalny pod wpływem harmonijnej wibracji mantr. Mantry są bardzo pomocne nie tylko w medytacji,
 by uzyskać wyższe stany świadomości, ale także
 w codziennym życiu, wyciszeniu emocji, uspokojeniu umysłu i oczyszczeniu z negatywnych myśli, odczuwaniu pozytywnych uczuć jak radość i miłość.

Dominika Dominiak swój pierwszy singiel Gayatri Mantrę w stylu reggae nagrała w 2012 roku,
 zwieńczając go teledyskiem mającym ponad 172 tysięcy wyświetleń na Youtube (Posłuchaj Gayatri Mantry). Nagrania dokonano w przepięknych terenach masywu Ślęży, gdzie artystka chciała pokazać przenikanie się kultur słowiańskiej z wedyjską.

W lutym 2017 roku poleciała na Jamajkę nagrać singla, gdzie spędziła 4 miesiące i poznała światowej sławy muzyków, bliskiego przyjaciela Boba Marleya i jego synów. Owocem tego wyjazdu jest singiel Om Mani Padem Hum nagrany w kultowym Grafton Studio w Kingston z zespołem z Jamajki Kabaka Piramid Band “Bebble Rockers Band”, który gościł na polskim festiwalu Ostróda Reggae Festiwal. W 2019 roku została zaproszona do Miami do studia Juliana Marleya i nagrała tam basy i perkusje do 6 utworów na płyte z mantrami z wybitnym muzykiem Jr Astonem Barettem ze znanej formacji The Wailers – zespołu Boba Marleya.
 W 2019 roku poznała światowej sławy muzyków z formacji ENIGMA Michaela Cretu i perkusista Paul Kastick dograł perkusję do dwóch mantr na płyte „MANTRA & REGGAE” (Czytaj więcej…)

Dominika Dominiak wydała do tej pory 3 single (Gaytry Mantra, Om Mani Padem Hum, Mantra Słowiańska – Radoro Daro Slawo) na początku współpracując z producentem Andrzejem Kasprzakiem, u którego w studio nagrała pierwszy singiel Gayatri Mantrę w długiej wersji 17 minut, później współpracowała z gitarzystą Adamem Dudkiem, u którego w domowym studio nagrała mini album „Witamina D 3 w mantrach”, kolejnych nagrań dokonywała w Red Yeti studio Tomasza Korczaka, gdzie między innymi nagrywane były męskie głosy do ostatniego singla Mantry Słowiańskiej Radoro Daro Slawo ze znanymi polskimi wokalistami: Włodek Dembowski „Paprodziad” i Michał Rudaś, o którym nawet głośno zrobiło się w Indiach.

Ostatnie dwa single Dominiki Dominiak nabierały szlifów w studio 701 Leszka Możdżerawe Wrocławiu gdzie nagrywała muzyków i robiła miksy i post produkcje przy współpracy z Łukaszem Wójcikiem. Współpracowała z polskimi wybitnymi muzykami jak: legenda polskiego jazzu i rocka Alek Korecki (saksofon), Tomasz Osiecki „Ragaboy” (dilruba), Piotr Malec (tabla), Adam Skrzypek (perkusja), zespół Lublin Street Band – z trzema muzykami (sekcja denta). Dominika Dominiak jest w trakcie prac końcowych nad albumem „MANTRA & REGGAE”, który nagrywała 9 lat (Czytaj więcej…).

Muzyka jest życiem

„Miłość jest czymś najmocniejszym na świecie,
a jednak nie można wyobrazić sobie nic bardziej skromnego”
~ Mahatma Gandhi

Serdecznie zapraszam na moje Social Media : )

Scroll to Top